Focusrite בקילומבו !

חברת Focusrite האנגלית היא אחת החברות הוותיקות בתחום האודיו המקצועי המייצרת מגוון ענק של כרטיסי קול מצויינים בטווח מחירים רחב, קדם מגברים מעולים למיקרופונים, קונסולות, צ'אנל סטריפים ומערכות מבוססות רשת שבכל העולם עושים בהם שימוש לכל רוחב הטווח המקצועי מאולפנים מקצועיים עבודות במה ועד המשתמשים הביתיים. במשלוח הראשון הגיעו כל המוצרים למלאי וכמו כל מותג המיובא ע"י קילומבו – גם הפעם תהנו אתם ממחירים שאין שניים להם בישראל על מוצרי Focusrite.

הנה סקירה כללית על מגוון המוצרים האדיר של Focusrite.
אין לנו ספק שאם אתם מחפשים משהו בתחום כרטיסי הקול וממשקי האודיו המקצועיים, קדם המגברים למיקרופונים, ממירים, או צ'אנל סטריפ – תמצאו מוצר לוהט של Focusrite במחיר משתלם ביותר.
משפחת כרטיסי Scarlett, חיבור USB, סאונד מעולה, מחיר ידידותי ביותר.

 סדרת Scarlett:

ממשקי אודיו בחיבור USB הפכו לנפוצים ביותר בעולם בזכות חיבוריות אוניברסלית לכל מחשב, קלות תפעול מירבית, ואמינות רבה.
כרטיסי הקול מסדרת Scarlett של Focusrite מציגים את כל מה שטוב בחיבור USB:
כל הכרטיסים מגיעים עם קדם מגברים מצויינים של החברה, כשלמעשה, החל מהדגם הפשוט ביותר (2i2) ועד הדגם המשוכלל והעשיר ביותר (Forte ו 18i20) תהנו מאותה האיכות המדהימה שהפכה את פוקוסרייט לידועה כ"כ – ההבדלים הם לא באיכות הכרטיסים אלא באפשרויות שהם מציעים.
בתוך סדרה זו תמצאו כרטיסים מעולים לאולפן הביתי או למשתמש הנייד (בעיקר 2i2 ו 2i4) וכרטיסים המאפשרים הקלטות מרובות ערוצים ו/או מרובות מיקרופונים עם אפשרויות הרחבה רבות דרך ממשקים דיגיטליים ואפשרויות תוספות של קדם מגברים נוספים ( כמו 6i6, 18i8, ו18i20 למשל).
טווח מחירי הכרטיסים רחב, ואנחנו בטוחים שכל אחד מכם יוכל להנות מכרטיס מעולה של Focusrite בהתאם ליכולתו ולצרכים המקצועיים שלו.


משפחת כרטיסי Saffire, פרה-אמפים משובחים, אפשרויות הרחבה רבות והתאמה גם ל Thunderbolt.

סדרת Saffire:
זוהי סדרת ממשקי אודיו מבוססת חיבור Firewire.
אפשרות חיבור זו מעניקה למשתמש יכולת עבודה עם כמות ערוצים גדולה ברזולוציית הקלטה גבוהה באמינות מקסימלית.
לאחר שבשנים האחרונות החלו המחשבים של Apple להגיע עם ממשק Thunderbolt המציג יכולות יוצאות דופן מבחינת מהירות, יציבות וחיבוריות כללית – מיישרת סדרת Saffire קו עם התקן החדש ומאפשרת חיבור גם לממשקי Thunderbolt באמצעות מתאם מיוחד.
גם בסדרת Saffire תמצאו טווח כרטיסי קול מקצועיים, כולם בעלי הפרה-אמפים המפורסמים וזוכי הפרסים של Focusrite ואם אתם מחפשים ממשק אודיו מבוסס Firewire או Thunderbolt אנחנו ממליצים מאוד לעבור על הדגמים בסדרה זו כדי לבחור את הדגם המתאים לכם ביותר הן מבחינת יכולות והן מבחינת מחיר.

סדרת iTrack:
זוהי סדרה חדשה המונה עד כה מוצר יחיד.
עם התחזקות המעבדים במכשירי iPad, מתגברת בעולם המגמה של עבודה מול הטאבלט ישירות ללא הצורך במחשב.
iTrack Solo מאפשר הקלטה של מיקרופון ו/או גיטרה ישירות אל הiPad באיכות מדהימה שעד כה הייתה נחלת משתמשי המחשבים בלבד.
כמובן שאותו כרטיס מאפשר גם עבודה "סטנדרטית" אל מול כל מחשב ומול כל תוכנה.
ממשק קומפקטי מאוד בעל תג מחיר קומפקטי עוד יותר המאפשר להקליט באיכות גבוהה בכל מקום !

סדרת Rednet:
המהפכה השקטה של שימוש בממשקים מבוססי Ethernet מתרחשת כבר זמן מה בעולם כולו, ומה שהיה בתחילה נחלתם של קבלני הופעות חיות שהיה להם צורך בהעברת כמות אדירה של קווי אודיו באיכות מושלמת וללא לייטנסי – חודר אט אט גם לאולפנים מקצועיים החולקים דרישות דומות, כשאין לנו ספק שאחרי אלה – גם משתמשי הקצה בעלי הדרישות התובעניות פחות יימצאו שלצורת עבודה זו יתרונות רבים.

סדרת קדם המגברים ISA של Focusrite:
קדם המגברים של פוקוסרייט בסדרת ISA מבוססים על מעגלים ורכיבים שתוכננו והורכבו ע"י אחת האגדות המהלכות בתחום האודיו אי פעם – רופרט ניב (Rupert Neve) ששמו נקשר בדר"כ לקונסולות המפורסמות…על שמו…

סדרת ה-ISA של Focusrite הינה אחת מסדרות הקדם-מגברים המוערכים ביותר ע"י הטכנאים המקצועיים ומקורה עוד בשנת 1985.
קדם המגברים מסדרת ה- ISA מבוססי שנאי. סדרת ה-ISA החלה את דרכה בהנחת אבן-הפינה לקדם-המגבר-ISA110 , כמודול, שהכיל את קדם-המגבר ומעגל האקולייזר המדהים בשקיפותו בקונסולה של Focusrite ה- Forte. קונסולה זו ודגמי החברה המאוחרים יותר נתפסו אצל רבים וגדולים כקונסולות בעלות איכויות הצליל הטובות ביותר אי פעם (!!) , הטופולוגיה בתכנון סדרת ה-ISA מעולם לא שונתה והיא מהווה את כל דגמי סדרה זו וכן את סדרת ה-RED של Focusrite.
הדבר היחיד שהתווסף כאבולוציה טבעית הינו מעגל ההתנגדות המשתנה אשר נועד לאפשר למשתמשים רבים להתאים את פעולת המיקרופון שברשותם אל קדם המגבר בצורה מושלמת (לכל מקרופון אולפני יששנה התנגדות מוצא שונה ולכן איכות הצליל משתנה בהתאם), או פשוט לנצל את המעגל הזה לטובת שינוי אופי צליל המקרופון באופן יצירתי.
4 קדם מגברים מבוססי שנאי מסדרת ISA – סדרת הקדם מגברים המוערכת בעולם, שנעשה בה שימוש באין ספור אלבומים שהיו לרבי-מכר.

קונסולת Control 2802:
ה- Control 2802 למעשה הינה קונסולת הקלטות בפורמט קטן אך עם תכונות יחודיות ההופכות אותה להרבה יותר מכך.

תכונות ואיכויות כאלו ניתן היה למצוא אך ורק בקונסולות גדולות ויקרות.
שמניית קדם- מגברים ברמת Class A שקופים ונקיים, בלב העניין יכולת סיכום מרשימה המאפשרת סיכום סימולטני של 32 ערוצי כניסה בעלי שיעור עיוות אולטרא נמוך, טווח דינאמי מדהים והיענות-תדרים רחבה יותר מאשר לאוזן האנושית ושליטה מעולה בכל DAW.

קונסולה זו משלבת לתוכה למעשה את כל הטוב שב Focusrite:
פרה-אמפים מעולים, סאונד איכותי, תחכום ושילוב היתרונות האנלוגיים והדיגיטליים יחד לכדי מוצר חכם ומעולה.
VRM Box – פתרון ענק שנכנס לכל כיס:

לכמה ממשתמשי האולפן הביתי שביניכם יש חדר שמטופל אקוסטית בצורה נכונה ?
לכמה ממשמשי האולפנים בכלל יש יותר מ10 זוגות מוניטורים מחוברים, מחווטים ומוכנים להשוואת A-B בשלושה סוגי חדרים שונים ?
לכמה מכם היה את הצורך או הרצון להמשיך לעבוד על מיקס כשאתם לא באולפן המטופל והמפנק שלכם ?

אם תשובה לאחת מהשאלות האלה היא חיובית, אתם כנראה תשמחו מאוד אם יהיה לכם VRM Box.
ממשק אודיו קומפקטי לחיבור אוזניות המאפשר הדמיית חדרים שונים וזוגות מוניטורים שונים בקלות מדהימה.

זה לא תחליף לאולפן מטופל אקוסטית, אבל זה בהחלט פתרון מעולה עד שיהיה לכם כסף לאחד כזה, או כשאתם יוצאים לדרך ורוצים להמשיך לעבוד.