Focusrite RedNet

ממשק אודיו מבוסס רשת פנימית (Ethernet) עד 128 ערוצים לכל כיוון ובעכבה (Latency) של פחות מ- 3ms קצרים !!!

ה- RedNet הינו ממשק אודיו מיקצועי וחדשני המספק את כל צרכיו של אולפן מיקצועי. חוזק מבני והסתמכות על אמינות של ממשק רשת מאפשרים תכנון ומיתקון אולפנים קל מבעבר. עם – RedNet תוכלו לעבוד עם כל מחשב, MAC או PC וכל תוכנת אודיו קיימת.

עם ה- RedNet ניתן להתממשק למחשב בשלוש דרכים:
1. באמצעות כרטיס הרשת הקיים במחשבכם ודרייבר DVS המסופק עם המערכת – Dante Virtual Soundcard – כאשר העכבה (Latency) זהה לזו המקובלת בממשקי ה -Firewire או Thunderbolt של Focusrite.
2. באמצעות כרטיס ה- RedNet PCIe המאפשר עכבה של 3ms וכמות ערוצים הזויה של 128 ערוץ לכל כיוון.
3. באמצעות RedNet 5 המאפשר חיבוריות של מערכות Protools HD לרשת ה- RedNet.

תוכלו לבחור כל אחד מחמשת המודולים לפי הצרכים שלכם ולהינות ממערכת High-End של ממירים וקדם מגברים תוצרת Focusrite מהשורה הראשונה.

RedNet 1
מודול המאפשר 8 כניסות ויציאות ליין (Line) אנלוגיות עם ממירי AD/DA באיכויות על כמצופה מ- Focusrite. הנתונים כמובן 24bit/192kHz  עם טווח דינאמי גבוה מאוד של 119dB.  מאחור תמצאו מחבר אודיו 25 פין Dsub המאפשר חיבור צמה של 8 מחברי XLR לכניסות ו- 8 מחברי XLR ליציאות. ההתממשקות באמצעות כבל רשת (Ethernet) רגיל אל המחשב בכל אחת משלוש האפשרויות שתוארו ממעל.
1-3Quarter-Software-Cable

RedNet 2
מודול המאפשר 16 כניסות ויציאות ליין (Line) אנלוגיות עם ממירי AD/DA באיכויות על כמצופה מ- Focusrite. הנתונים כמובן 24bit/192kHz  עם טווח דינאמי גבוה מאוד של 119dB.  מאחור תמצאו מחבר אודיו 25 פין Dsub המאפשר חיבור 2 צמות של 8 מחברי XLR לכניסות ו- 2 צמות של 8 מחברי XLR ליציאות. כמובן, בכל מקום בו יש תשתית רשת תוכלו להעביר את כל הערוצים אל המחשב שלכם גם אם הוא מרוחק פיזית. ההתממשקות באמצעות כבל רשת (Ethernet) רגיל אל המחשב בכל אחת משלוש האפשרויות שתוארו ממעל.
2-3Quarter

RedNet 3
מודול המאפשר לכם לחבר את כל הממירים והרכיבים הדיגיטליים שברשותכם אל רשת ה RedNet. עם 32 כניסות ויציאות דיגיטליות בכל פורמט אפשרי: AES/EBU, S/PDIF ו- ADAT כאשר באמצעות SMUX 2 ניתן להעביר 16 ערוצים בממשק ADAT עם תדר דגימה של עד 96kHz. כמובן יש גם חיבור Word Clock להעברת שעון דיגיטלי יציב. הכל נשלט באמצעות תוכנה המאפשרת שליטה קלה על כל הנעשה. כמובן, בכל מקום בו יש תשתית רשת תוכלו להעביר את כל הערוצים אל המחשב שלכם גם אם הוא מרוחק פיזית. הכל עובר בכבל רשת יחיד אל המחשב בכל אחת משלוש האפשרויות שתוארו ממעל.
3-3Quarter-Software-Cable

RedNet 4
מודול 8 כניסות קדם מגבר למיקרופון/ ליין / ושני כניסות DI אל רשת ה- RedNet. למעשה שמיניית כניסות מגוונות לכל צורך עם PreAmp באיכויות הידועות של Focusrite. הכל עובר דרך הממירים המדהימים כמובן 24bit/192kHz  עם טווח דינאמי גבוה מאוד של 119dB.   הכל נשלט באמצעות תוכנה המאפשרת שליטה קלה על כל הנעשה. היתרון בכך הוא שניתן להשאיר את חיבורי המיקרופון קרוב למיקרופונים ולהשתמש בכבלים אנלוגיים קצרים! ולקבל אות חף מרעשים ובעיות. אידאלי עוד יותר לישומי במה. מה- RedNet4 הכל יועבר באמצעות כבל הרשת אל המחשב שלכם בכל אחת משלושת האפשרויות המתוארות מעלה. על הפאנל הקדמי תמצאו מדידי חיווי עוצמה, פילטרים וכן מתגי פאנטום 48V.
קדם מגבר עם יכולת מרשימה של 63dB ואחוזי עיוות מרשימים עוד יותר כ- 0.001 THD+Noise
4-3Quarter-Software-Cable

RedNet6
MADI הינו ממשק העברת אודיו דיגיטלי מרובה ערוצים שנעשה בו שימוש בישומים בעלי קנה מידה גדול: קונסולות ענק במופעים, מערכות המרה בהן יש צורך בכמות אדירה של תעבורת ערוצים אשר יועברו באמצעות כבל יחיד. באמצעות ה- RedNet6 תוכלו לחבר כל ציוד בעל ממשק MADI ולהעביר 64 ערוצים קואוקסיאליים או אופטיים בשני הכיוונים. בנוסף מציע ה- RedNet6 תכונה יחודית שמאפשרת לקבוע תדר דגימה נפרד לכל כניסה או יציאה (ASRC). למעשה כל קונסולת הופעות מיקצועית, כרטייס קול נתמכים, ממירים ועוד בעלי יציאת MADI ניתנים כעת לחיבור אל רשת ה RedNet ולהינות ממשק השליטה והעכבה הנמוכה של מערכת זו. כמובן המודול מצוייד בחיבורי Word Clock .
Rednet_6_PP_2

מה היא RedNet?

ה- RedNet הינה ממשק אודיו עוצמתי שישנה את הדרך בה בונים או מפעילים אולפן אודיו מיקצועי. בליבת הממשק הסתמכו מהנדסי Focusrite על מערכת קיימת, אמינה ובדוקה של טכנולוגיית רשת אודיו בשם Dante של חברה אוסטרלית בשם Audionate. ה- Dante עושה שימוש בפרוטוקול רשת סטנדרטי מבוסס IP וכן רכיבי רשת סטנדרטיים כגון כבלי RJ45, כרטיסי Ethernet, ראוטרים ומתגים (switches) כולם קיימים וסטנדרטיים ומאפשרים תעבורה של עד 256 ערוצים (128 לכל כיוון) ברזולוציות הכי גבוהות באודיו דיגיטלי.

ה- Dante הינה כאמור מערכת קיימת שנעשה בה שימוש מזה זמן במערכות הגברת מופעים היכן שהיא כבר הופכת לסטנדרט תעשייתי ומאומצת ע"י חברות בתחום האודיו המיקצועי כמו ימאהה ועוד, אשר מסתמכות עליה טכולוגית. לפני פריסה בפני מופע גדול, נעשו בדיקות במהלך שבוע שלם ובו התוצאות הוכיחו שתעבורת האודיו נעשתה בשלמות מבלי לאבד דגימה בודדת. כלומר המערכת הינה נטולת אובדן באופן טוטאלי. כעת, Focusrite מביאה את טכנולוגיית ה- dante אל האולפן המיקצועי כחלק מפתרון כולל ושלם. RedNet כוללת סדרה של ממשקי אודיו ורכיבים באיכויות מהקצה העליון של הסקאלה אשר עושים הרבה יותר מאשר לחבר את האולפן שלכם לרשת פנימית כלשהי. הם יחוללו מהפיכה בדרך בה אנשים עובדים ומקימים אולפנים בעולם. בנוסף שלא כמו מיכשור קצה אחר בתחום, אין כאן בלעדיות לתוכנה או מנהלי התקנים מסוימים. המשמעות היא שעליכם פשוט לבחור את הדרך בה אתם מעוניינים לעבוד והמערכת תהיה אופרטיבית בכל מקרה. כל תוכנה מבוססת ASIO או CoreAudio כולל מערכות כמו Protools 9, לוג'יק (Logic), וכמובן נואנדו (Nuendo) או קיובייס (Cubase). המערכת מורכבת מכרטיס PCIe ובו כניסה יחידה עבור כל מכשירי RedNet האחרים. קיימים ארבעה מודולים המספקים מגוון כניסות אנלוגיות (עם קדם מגברים וללא, 8-16 כניסות ויציאות) ודיגיטליות שיאפשרו לכם להתאים פתרון לכל צורך.

RedNet1-5_front_STACK  pciecard big

שלל מרכיבי RedNet בחנות כאן

על מנת לחבר מספר מודולים יחד יש להשתמש בציוד רשת כמקובל. יש להשתמש באחד מהמתגים כפי שמוצע ע"י Focusrite. כל ההגדרות של המתג כפי שמוסבר בעמוד כאן.

והנה כמה סרטונים של המערכת בפעולה: