NI MASCHINE Studio

חומרה מ Native-Instruments. החברה הכריזה על Maschine Studio – הגרסה המתקדמת ביותר למשפחת מכונות התופים המשוכללות ביותר בעולם.
גרסה זו מכילה לראשונה את מסכי ה LCD בעלי צבע מלא ברזולוצייה גבוהה המובנים במכשיר יחד עם גלגל ג'וג חדש ושלל כפתורים המשפרים את זרימת העבודה עוד יותר ועם רגליים מתקפלות מובנות. Maschine Studio באה כגרסה נוספת למשפחת מאשין ולא במקום אלה שכבר קיימות. מעבר לגרסת החומרה החדשה חשפה NI את גרסת התוכנה החדשה: Maschine 2.0 המציגה חידושים שונים במגוון תחומים, ממשק משתמש משופר, מיקסר חדש, אפשרויות נוספות, דגימות נוספות ועוד, כשגולת הכותרת היא ה Drum Synth המדהים המאפשר מנפולציות אינסופיות על כל צליל. וידאו ראשון בעולם בפנים !

וואו !!! – זו המילה הראשונה שיצאה מפינו כשראינו אותה לראשונה – MASCHINE STUDIO, כל השאר – סתם מכונות תופים..

MASCHINE STUDIO היא כאמור ספינת הדגל החדשה לבית משפחת MASCHINE.

הכלי החדש מציג יכולות המשפרות את זרימת העבודה באופן קיצוני. המכונה החדשה, כמו כל חומרה של Native Instruments תוכננה במיוחד עבור גרסת התוכנה Maschine 2.0 החדשה שתסופק יחד איתו (פרטים נוספים על התוכנה בהמשך).

על פני השטח, מבט על החומרה:

מסכי LCD בעלי צבע מלא ורזולוצייה גבוהה:

הדבר הראשון שיתפוס את עיניכם ברגע שתעיפו מבט לעבר Maschine Studio יהיו צמד המסכים החדשים.  הוכח כבר מזמן שהמסכים בMaschine ה"רגילה" משפרים את זרימת העבודה בצורה משמעותית ביותר, וחוסכים למעשה מבט לעבר המחשב – כשרוב העבודה היא בעצם של המפיק/דיג'יי אל מול המכונה. בצורה הזאת ממשיכים את החזון של Maschine האומר: בואו נהנה מהיתרונות האדירים של עבודה מול מחשב ועם זאת, נהנה מזרימת העבודה היצירתית והנוחה של עבודה מול מכשיר בשימוש בכפתורים ספציפיים עבור פעולות שונות ללא הצורך בעכבר.  צמד המסכים מציגים למעשה את כל מה שתצטרכו לצורך הפקה שלמה באמצעות MASCHINE Studio.

כפתור אחד יעביר אותם למצב תצוגת המיקסר המרהיבה החדשה, כפתור נוסף יציג את בניית הקטע (חלון ה arrangement) שכם אפשרויות ה Zoom החדשות והרזולוצייה הגבוהה מחליפים בקלות את מסך המחשב. ניתן גם  לסרוק את אוסף הדגימות האדיר בקלות מדהימה, להגיע לכל כלי במהירות, לבחור בצורה מדוייקת כל פריסט או דגימה ע"י חיפוש כללי או חיתוך לפי קטגוריות, להציג ולשנות כל פרמטר בתוכנה או בכלים. בזכות הרזולוצייה הגבוהה של מסכי ה LCD וגודלם, ניתן לעשות מהיום שימוש אמיתי בעריכה ישירות מהמכשיר !

גם מסכי ה LCD הקודמים, אלה שמופיעים ב Maschine Mikro וב Maschine מאפשרים זאת, אך ההבדל בעבודה אל מול המסכים החדשים – בלתי ניתן לתיאור במילים – רק לבוא, לראות, ולהבין מדוע זו מכונת התופים הטובה והמשוכללת ביותר בעולם.

ותמונה אחת משלנו – גלגל הג'וג בקלוז-אפ שעושה חשק.

גלגל שיוט (ג'וג) חדש:

בגרסת MK2 של Maschine החליפו את 3 כפתורי העוצמה הסווינג והטמפו באנקודר יחיד שמבצע יותר פעולות. Maschine Studio משכללת את הקונספט הזה ומביאה גלגל שיוט (ג'וג) חדש המאפשר שליטה ביותר פרמטרים, ממקום ארגונומית במקום נכון מאוד, ותורם את תרומתו לזרימת העבודה הכללית של המכשיר החדש.

הג'וג החדש מאפשר שינויי פרמטרים של Volume, Swing, Tune, Channel ובנוסף שולט על מצב EDIT, מאפשר מעבר בין ערוצים וכמובן בעל אפשרות Browse לסיור מהיר בין אלפי הדגימות, הפריסטים, הכלים והאפקטים המגיעים עם Maschine Studio וכמובן גם את אלה שהוספתם בעצמכם.

 

שחור או לבן ? עניין של טעם, בכל מקרה מדובר כאן ברמה חדשה של חומרה ותוכנה מבית Native Instruments

 תצוגת עוצמה ובורר יציאות:

כדי לספק תוצאות מקצועיות ללא מאמץ, מאשין סטודיו מכילה גם מד עוצמה (LED) המאפשר ניתוב תצוגה בין יציאות שונות וכניסות שונות. מה שאומר שניתן להקליט באמצעות מאשין ולכוון את עוצמת ההקלטה ישירות מהקונטרולר, ניתן גם לנטר עוצמת יציאות שונות (תלוי כמובן בכרטיס הקול שבשימוש שלכם) וכניסות אחרות. כפתור ווליום נוסף, משלים את אזור התצוגה הזה לנוח באופן מושלם.

 

ארגונומיות עד הסוף – הרגליים המובנות המתקפלות בתחתית MASCHINE STUDIO

 סטנד ? כבר לא צריך סטנד…

תוספת חביבה ויעילה בצורה אדירה היא הרגליים הנשלפות המובנות בתחתית החומרה של Maschine Studio.

אם תרצו לקבל זווית עבודה נוחה, אין צורך לרכוש סטנד נפרד (או ספר טוב שיגביה את החלק האחורי) – שילפו את צמד הרגליים המובנות (ממש כמו במקלדת מחשב סטנדרטית) וקבלו את Maschine Studio במלוא הדרה – ובזווית הנכונה לעבודה !

Shift ? גם בו לא תשתמשו הרבה….

כחלק מהשיפורים וההתאמה לכלי החדש, החליטו לחסוך בנייטיב אינסטרומנטס למשתמשים את הלחיצה על כפתורי Shift. זה לא אומר שאין בו שימוש יותר, בוודאי שהוא קיים ושימושי, אבל תוספת של כפתורים ייעודיים משפרת שוב…את זרימת העבודה כשלצורך פעולות רפטטיביות (שחוזרות על עצמן) או נפוצות מאוד (כמו Copy, Paste או Quantize למשל). מהנסיון הקצר שערכנו – שיפור א-ד-י-ר מבחינת מהירות העבודה.

כניסת מידי ו3 (!!!) יציאות מובנות:

עולים על הבמה ורוצים ש Maschine Studio תנהל את ההצגה ? אין בעיה.  מעבר לכניסה והיציאה הסטנדרטית הוסיפו עוד שתי יציאות מידי נוספות – משמע 48 ערוצי מידי ביציאה ללא "קומבינות" מיוחדות. כמובן שאפשרות חיבור ל Footswitch קיימת גם היא בגב המכשיר.

Maschine Studio כמידי קונטרולר:

כמובן שכבכל גרסאות החומרה האחרות של Maschine, גם בגרסאת ספינת הדגל ניתן לעשות שימוש כמידי קונטרולר במקביל לעבודה הסטנדרטית. היתרון המשמעותי של גרסת הסטודיו היא המסכים המרשימים המספקים תצוגה מפורטת על כל כפתור ואפשרות מעבר בין פריסטים שונים במידי. מיותר לציין שהחיווי הויזואלי המפורט כ"כ מספק הנאה וקלות גם בסט-אפ מורכב.

 

כל מה שציינו עד עכשיו מתייחס לחומרה עצמה, ליחידת הקונטרולר של Maschine Studio. כמו במוצרים אחרים של החברה, מבינים היטב בנייטיב אינסטרומנטס את החשיבות של שילוב חומרה ותוכנה מאותו "בית". Maschine Studio מביאה איתה בשורה אדירה נוספת לה ציפינו זמן רב…

גרסת התוכנה MASCHINE 2.0 מצורפת לכל רכישה.

גרסת התוכנה החדשה מציגה מגוון שיפורים ושינויים, החל ממנוע סאונד חדש לחלוטין, ממשק משתמש שעבר שדרוג רציני, אפשרות לעשות שימוש באינסוף (!!!) גרופים עם גישה ישירה ל64 מהם מהחומרה (ע"י חלוקה לבנקים), אפשרות שירשור אינסוף אפקטים (לא רק 4 כמו בגרסה הקודמת), הסינטיסייזר שישנה את כללי המשחק – DrumSynth המבצע פיזיקל-מודלינג ומספק סאונד תופים מ-ט-ו-ר-ף וגמיש, browser משופר, יכולות arrangement משופרות, ולמעשה – כל מה שהיה טוב בגרסה הקודמת – הפך לטוב עוד יותר.
דגימות וכלים:

עם גרסת תוכנה זו, הוגדל גם בנק הדגימות המגיע עם מאשין ליותר מ8Gb (כמובן שאתם יכולים לטעון גם דגימות שלכם או להוסיף הרחבות).

ובנוסף החבילה מכילה את:

MASSIVE – הסינטיסייזר הוירטואלי המשובח המגיע גם עם הגרסאות הקטנות יותר של מאשין מצורף גם כאן.

פלאג הגיטרות מתוך Komplete 9 העונה לשם Scarbee מוסיף גוון נוסף ליכולות האדירות גם כך של התוכנה.

Prism – סינטיסייזר מעולה מבוסס Reaktor וסינטיסייזר נוסף שאת שמו נפרסם בהמשך.

כל הכלים כולם בגרסאותיהם המלאות – הם חלק מכל חבילה.

כך שלמי שרוכש את Maschine Studio לא נותר הרבה מעבר ללפתוח את הקופסא, לחבר את החשמל ובכל הUSB המצורפים ולהתקין את חבילת התוכנות האדירה המגיעה יחד איתה. למען הסר ספק – כל הכלים ניתנים גם לארוח כ VST או AU בDAW שונים, כמו גם MASCHINE 2.0 עצמה, המסוגלת לעבוד עצמאית או כאורחת בכל DAW דוגמת Ableton Live, Logic, Cubase, Pro tools, FL Studio ועוד…