orpheus_ang_bigger
orpheus_darkorph_ss_inputsorph_ss_mixorpheus_ang_rorpheus_fporpheus_rp

כרטיס קול – Prism Sound Orpheus

קטגוריות: , .

תאור מוצר

ממשק אודיו 8 כניסות ויציאות בחיבור FireWire/Thunderbolt.
Prism Sound – Orpheus

" אורפיאוס הוא בנם של אפולו והמוזה קאליופה, והוא ראש למשוררים ולמוזיקאים. אורפיאוס קיבל במתנה מאפולו כלי נגינה ששמו ליירה. בנגינתו היפה על הליירה הוא הצליח להפנט את כל שומעיו. האגדה מספרת שגם עצים ואבנים הקשיבו לזמרתו, ולשמעה סטו נהרות ממסלולם וחיות היער נאלמו דום…"

ה- Orpheus הינו ממשק אודיו מקצועי מבית Prism Sound המתמצת את כל הטוב שהשם  Prism Sound מרמז עליו. טכנולוגיית קצה עליון המביאה תוצאות צליל אופטימליים.

ה- Orpheus הינו ממשק אודיו מתוחכם  מבוסס FireWire  שמאפשר חיבור גם לממשק Thunderbolt באמצעות מתאם או ממשק נוסף ועובד כמובן על PC  עם חלונות מ-XP  ועד Win8  ו\או MAC עם  OSX 10.4.11 ומעלה.

ל- Orpheus  כניסות מיקרופון (4), ליין וכלי נגינה ואף כניסות RIAA לפטיפונים. ניטור וניתוב לכל יציאה נעשה באמצעות מיקסר נשען DSP שהופך את השימוש לקל מאוד. מניתוב למטרת הופעה ועד לניתובים מסובכים באולפן סראונד בעל יציאות רבות. כניסות ויציאות דיגיטליות בכל פורמט אפשרי גם הן קיימות כאן ומידי כמובן.

8 כניסות אנלוגיות ועוד 10 דיגיטליות ובדומה 8 יציאות אנלוגיות ועוד 10 דיגיטליות ובנוסף יציאת סטריאו נפרדת לאוזניות. כלומר עד 20 ערוצים נפרדים של יציאות (יציאות דיגיטליות כמובן מצריכות ממירים)

הסאונד של Prism Sound ללא פשרות ללא קיצורי דרך – תוצר רב שנים של נסיון במחקר, תכנון ופיתוח ממירי אודיו תוך הקשבה רבה לצרכי המשתמשים. הגדרת המוצר בתכנון ה- Orpheus היה מאוד קצר וברור:  איכויות של Prism  גמישות וורסטיליות תחכום והמון פתרונות במארז U1 ומחיר אפשרי. הארכיטקטורה של המעגלים המאוזנים באופן אלקטרוני שומרת על האות הנכנס או היוצא כאשר הוא מבודד וחסום לכל השפעה מהשראה זו או אחרת. צוות התכנון עבר דרך ארוכה למזער רעש רצפה נלווה והפרעות השראה. כל המעגלים האנלוגיים בעלי בידוד גלווני כאשר כל הכניסות והיציאות מאוזנים אולקטרונית מאפשרים  פעולה חלקה ללא בעיות כאשר מתחברים גם באופן בלתי מאוזן.

Prism Sound בהחלט ידועה בשל הממירים שלה ) ADA-8XR וה- Orpheus) שמספקים פתרון למשתמשים מקצוענים  בדמות ממשק FireWire או ThunderBolt (באמצעות מתאם). אך אלו מוצרים רבי מאפיינים ותכונות ועל כן מחירם גבוה. המחיר כמובן משקף את העובדה שאין מוצר מתחרה המציע איכויות צליל דומות או את היכולת לעבוד ישירות עם ליבת Pro Tools וכרטיסי העיבוד שלה. הפתרון היה ליצור יחידה יעודית שתהווה ממשק Firewire לאודיו המתאימה לכל פלטפורמה, MAC או PC .

ה- Orpheus  מתחבר בקלות אל המחשב שלכם וכן אל ציוד הקצה (מוניטורים מיקרופונים וכו). למשתמשי Windows ישנו דרייבר ASIO (WDM  בקרוב גם) כאשר ב- MAC 10.4 ומעלה התממשקות ישירה ל Core Audio .  ישנה תוכנה המסופקת לכם על מנת לאפשר שליטה ובקרה על המיקסר המובנה והפונקציות השונות.

גמישות וורסאטיליות

כאמור Prism  מייחסים חשיבות רבה לצרכי הלקוחות ורבים מהם באו בדרישה למוצר עם פתרון לריבוי ערוצים בתמהילים שונים. מיקרופון , כלי נגינה וכמובן ריבוי יציאות למטרות שונות ומגווונות.

ב- Orpheus 8 כניסות אנלוגיות למגוון ישומים. מתוכם 4 כניסות מיקרופון באיכות מאוד גבוהה עם שליטת תוכנה על ה- Gain בצעדים של  1dBלרמת הגבר של 60dB. מתג פאנטום לכל אחד ויחס אות לרעש מצויין. הכניסות מתכיילות אוטומאטית ומבחינות בין ליין למיקרופון. בפנל הקדמי לנוחות המשתמש 2 כניסות כלי נגינה ( Instrument) שהן למעשה DI. מעגל RIAA  ניתן להפעלה מהתכנה המנהלת את ה- Orpheus בכניסות 1-2 וכך מתאפשר חיבור פטיפונים למטרות ארכיון ודיגיטציה של האלבומים הישנים באיכות המקסימלית.

ממש כמו בממיר היקר  Ada-8XR כל כניסה מצויידת בלימיטר המפורסם של Prism Sound המתקרא Overkiller.

ה-  Overkiller הינו  Peak Limiter שיאפשר לכם ללכוד טרנזיינטים מהירים ושובבים. כמובן בעל מתג הפעלה אינדבידואלי לכל כניסה. סף כניסת פעולה של ה- Overkiller מתכייל אוטומאטית ע"פ עוצמת הפעילות (+4dBu or -10dBV). והינו אידאלי לשימוש בעת הקלטת כלים פרקסיביים כגון תופים וכלי הקשה היכן שבעצם תהיה בעיית תקורה (Headroom).
מתוך תוכנת ה- Orpheus  תוכלו לבחור להפעיל את מעגן הכניסות / יציאות הדיגיטאלי – קואוקסיאלי  כ-  SPDI\F או כ- AES3 בחירה שתשנה את מתח הפעולה ותתתאים אותו לפורמט הרלוונטי. הכניסות והיציאות האופטיים הינן ADAT. בנוסף תמצאו חיבורי Wordclock לסנכרון שעון דיגיטלי באמצעות מחברי BNC.

ה- Orpheus  ניתן להפעלה כמכשיר עצמאי עם כל הכניסות הדיגיטליות שלו. על מנת לעשות זאת יש פעם אחת להפעילו עם התוכנה היעודית שלו ולבצע את כל הניתובים הדרושים וזהו. הוא עצמאי. ההגדרות נצרבות בו גם בעת כיבוי.

המיקסר הדיגיטלי של ה- Orpheus  

התוכנה המצורפת ל- Orpheus   הינה למעשה מיקסר דיגיטאלי חכם ומשוכלל אך יחד עם זאת גם קל לתפעול והבנה. באמצעות טאבים המייצגים יחוס לכניסות ואו יציאות, ניתן לסדר הכל באופן ברור מאוד ולבצע ניתובים רבים לנוחותכם. המיקסר הינו תוכנה המופיעה על המחשב שבעצם שולטת על מעבד ה- Orpheus. שאלת העכבה כאן אינה רלוונטית מאחר ומדובר ותזמון שאינו נתפש בעריכם אנושיים ואינו מורגש כלל. נכון שהתכונה הזו קיימת במוצרים מתחרים אחרים אולם שם הם מאוד בסיסיים.

ב- Orpheus  אתם מקבלים איכויות של מיקסר דיגיטאלי יוקרתי. כל יציאה מקבלת למעשה מיקסר עצמאי, עם ערוצים המייצגים את הכניסות השונות והזנות מתוכנת ה DAW  שלכם כאשר לכל ערוץ יש פיידר ,מתגי  צידוד , סולו והשתק (Mute ) וחיווי עוצמה מלאי ומפורט. הרצועות ניתנות לשינוי בין סטריאו או מונו. כל מיקס עובר Dithering עם אלגוריתם מתוחכם ממש כמו בכל מיקסר דיגיטאלי מהקצה העליון.

למרות שמן הסתם היציאות של ה- Orpheus ישמשו אתכם לניטור באולפן או לשליחות בהופעה,  העובדה שהן כל כך איכותיות תאפשר שימוש רחב יותר דוגמת: מאסטרינג דרך דומיין אנלוגי למחשב אחר, אינסרטים וכמובן סיכום.

גמישות בניטור

בקרב טכנאים מקצוענים ישנה דרישה ליכולות ניטור יותר מתוחכמות וכמובן כאלו שיתאימו לניטור סראונד עבור HDTV  ו- DVD. ועל כן התמיכה של האורפיאוס בנושא מאוד רחבה. ממצב סטריאו ועד 7.1 .  ל- Orpheus כפתור ווליום הניתן להשמה על כל אחת מהיציאות האפשריות, אנלוגית או דיגיטלית. וכך יש לכם Control room משוכלל תחת האצבעות הכולל שליטה גם על יציאת האוזניות.

המרת תדר דגימה ועיצוב רעש דיגיטלי (Noise Shaping)

היציאות הדיגיטליות  של ה- Orpheus  מצויידות במנגנון אלגוריתמי בעל 4 מצבי עקומה של Prism שאף זכה בפרסים, המאפשר המרת תדר דגימה בזמן אמת באיכות מדהימה. לא רק זאת, ניתן לנגן בתדרי דגימה שונים בכל יציאה ו\או כניסה. וכך מתאפשר לכם למעשה לעבוד בסביבה עם תדרי דגימה שונים אך מוצא שווה וזהה וגם לנגן פרוייקט שהוקלט ב 96kHz ולהוציאו ב 44.1kHz. המנגנון היחודי , SNS  של  Prism מאפשר להנמיך את ה- bit rate ל 16Bit באיכות אולפן מאסטרינג איכותי.

שעון דיגיטלי חסר תחרות עם יכולת Jitter rejection

בשנות ה-90 Prism Sound היתה חלוצה בחקר תחום הדגימה הדיגיטלית והבדיקות עבור עיוות שעון דיגיטלי של ממשקי קול. כתוצאה, הממשקים של Prism מתהדרים בתיקון שעון דיגיטלי יוצא דופן. עוד אספקט של מוצר העוסק בסופו של דבר בדגימות והמרה מבית Prism Sound ובעל יכולת להתוות שעון עבור כל האולפן ולתקן עיוותים של מיכשור דיגיטלי מבחוץ. השעון הזה יצוק כסלע וכידוע האלמנט הזה בעל חשיבות עליונה ואינו פחות חשוב מבחירת הנתיב האנלוגי בו עוברות ההקלטות  שלכם טרם ההמרה.

 

חוות דעת

בשלב זה אין חוות דעת. האם תרצה לשתף את שלך?

חוות דעת ראשונה על: “כרטיס קול - Prism Sound Orpheus”

You must be logged in to post a comment.